Výměna a montáž bojleru v Praze a Středních Čechách. Non-stop 24/7 info@bojler24.cz Whatsapp
Poslat poptávku
Bojler24
Potřebujete poradit? Volejte!+(420) 724-000-207

Domů | Blog | Nový bojler - výměna, montáž a oprava bojleru v Praze

7 Září 2023, 13:21 | PRAHA

Nový Bojler: Vyplatí se Vyměnit Ho Dříve, Než Odejde Starý

Proč nový bojler bude obvykle úspornější než starý bojler, který je již 10 až 15 let v provozu. Existuje několik klíčových faktorů, které to ovlivňují:

Technologický pokrok: Během posledních několika desetiletí došlo k významným technologickým pokrokům v oblasti ohřevu vody. Moderní bojlery jsou navrženy s ohledem na efektivitu a energetickou úspornost. Mají pokročilé izolace, vylepšené výměníky tepla a regulaci teploty, které umožňují lepší využití energie.

Energetická účinnost: Nové bojlery jsou obvykle navrženy tak, aby byly energeticky účinnější. Mají vyšší účinnost při přeměně energie na teplo, což znamená, že méně energie je ztraceno a více tepla je dodáno do vody.

Izolace a těsnost: Nové bojlery mají lepší izolaci a těsnost, což zabraňuje úniku tepla a snižuje tepelné ztráty. To znamená, že bojler musí méně často spouštět topení, aby udržel vodu na požadované teplotě.

Nastavitelné teploty: Moderní bojlery často umožňují uživatelům nastavit požadovanou teplotu vody s větší přesností, což umožňuje efektivnější využití energie.

Rozsah výkonu: Nové bojlery jsou obvykle navrženy tak, aby měly větší rozsah výkonu, což znamená, že mohou efektivněji pracovat s různými výkyvy v poptávce po teplé vodě, což snižuje zbytečné spouštění a vypínání.

Materiály a odolnost proti korozi: Moderní bojlery jsou často vyrobeny z odolnějších materiálů, které jsou méně náchylné k koroznímu poškození, což prodlužuje jejich životnost a zachovává jejich účinnost.

Inteligentní technologie: Některé nové bojlery jsou vybaveny inteligentními technologiemi, které umožňují plánovat ohřev vody na základě vzorů spotřeby, což může dále snížit energetickou spotřebu.

Regulace a monitorování: Moderní bojlery často umožňují uživatelům monitorovat a regulovat svou spotřebu energie pomocí aplikací nebo ovládacích panelů, což umožňuje lepší kontrolu nad provozem a úsporou energie.

Nashromáždění vodního kamene: vodní kámen ve starém bojleru může mít negativní vliv na energetickou účinnost a výkon vašeho zařízení. Vodní kámen je minerální usazenina, která se tvoří, když se voda ohřeje a minerální soli, zejména uhličitan vápenatý, se rozpouštějí a poté vypadají a ukládají se na vnitřních površích bojleru, zejména na výměníku tepla.

Nashromážděný vodní kámen může mít několik nežádoucích účinků:

Snížení tepelné vodivosti: Vodní kámen slouží jako izolační materiál, který odděluje ohřívač vody od vody, kterou ohřívá. Tímto způsobem může snižovat efektivitu výměny tepla a způsobit, že bojler bude potřebovat více energie na ohřev vody.

Zvýšení spotřeby energie: Když se na výměníku tepla vytvoří vrstva vodního kamene, topné těleso musí pracovat tvrději a déle, aby dosáhlo požadované teploty vody. To zvyšuje spotřebu energie.

Zkrácení životnosti bojleru: Vodní kámen může také způsobit poškození vnitřních komponent bojleru, což může zkrátit jeho životnost.

Snížení výkonu: V případě výrazného hromadění vodního kamene může dojít k narušení funkce bojleru a snížení jeho výkonu.

Celkově lze říci, že moderní bojlery jsou navrženy s důrazem na energetickou účinnost a úsporu energie, což znamená, že budou pravděpodobně efektivnější a levnější na provoz než starší modely. Přechod na nový bojler může být proto dobrým způsobem, jak snížit své náklady na energii a snížit svůj ekologický otisk.